Първата ракета на България Григор Димитров излиза днес в 16:00 часа за четвъртия си финал през 2024 година.

Гришо ще спори за втори трофей през сезона след този в Бризбън, като ще се изправи срещу американеца Томи Пол във финалния двубой на турнира от сериите ATP 250 в Стокхолм.

Гришо записа още едно невероятно постижение

Вижте какво постигна Григор

Димитров стигна до мача за титлата след три поредни победи над Кентен Алис, Доминик Щрикер и Талон Грикспор, срещу когото трябваше да прави обрат.

Сега българинът ще премери сили с Томи Пол, с когото имат по една разменена победа през 2020-а. Томи Пол пък стигна до финала, след като елиминира Стан Вавринка с категоричното 6:3, 6:2.

преди 6 часа в 17:37 ч.

3:6, ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ, ПОЛ!

Томи Пол набързо поведе с 30:0 в гейма, в който сервираше за крайната победа в турнира, допусна двойна грешка, но това по никъкъв начин не го смути и той спечели две разигравания,  с което сложи и точка на спора. Това е втората му титла в шедската столица след успеха през 2021 година.

преди 6 часа в 17:34 ч.

3:5

Световният №10 спечели първата точка, но става това допусна двойна греша и непредизвикана такава от форхенд за 15:30. Успешна атака на Пол към бекхенда да Гришо доведе до две точки за пробив. Американецът успя да оползотвори още рпрвата след печеливш ретур до диагонала и ще сервира за титлата.

преди 6 часа в 17:27 ч.

3:4

Серията от спечелени точки при начелен удар на Пол във втория сет спря на 15, след великолепен печеливш ретур от бекхенд на Гришо, който успя да вземе и следващата точка за 40:30, но това бе всичко, което българинът успя да постигне в седмия гейм.

Последно обновление в 17:28 ч. на 20.10

преди 6 часа в 17:25 ч.

3:3

Трето изравняване на резултата в геймовете от началото на втория сет, след като хасковлията задържа подаването си на 15.

Последно обновление в 17:25 ч. на 20.10

преди 6 часа в 17:21 ч.

2:3

Томи Пол за трети път от началото на втория сет бе убедителен, когато притежаваше началния удар и пак има аванс в геймовете.

преди 6 часа в 17:18 ч.

2:2

Григор се измъкна от критична ситуация в четвъртия гейм на втория сет. Той изостана с 15:40, но успя да стигне до успех в следващите четири разигравания и не допусна отново да загуби подаването си.

Последно обновление в 17:19 ч. на 20.10

преди 6 часа в 17:11 ч.

1:2

Отново никакви проблеми за световния №13, който удължи серията си на осем поредни точки при свое подаване в началото на втората част.

преди 6 часа в 17:08 ч.

1:1

Тази път Гришо бе убедителен на сервис и взе сервис-гейма си на 15.

преди 6 часа в 17:07 ч.

0:1

Поредицата от пробиви е спряна в началото на втория сет, след като Пол спечели подаването си без да загуби и точка.

преди 6 часа в 17:05 ч.

4:6, сет за Томи Пол!

Неубедителното представяне на Гришо от начален удар му струваше загубата на първия сет. Опонентът му спечели първата точка, хасковлията отговори с ас по правата, но да края на гейма непредизвиканите грешки от ракетата на Димитров идваха една след друга и той предаде откриващата част при свой сервис. Това бе трети пробив в полза на Пол от началото на мача и четвърти пореден в двубоя.

преди 7 часа в 16:56 ч.

4:5, трети пореден пробив!

Серията от пробиви на централния корт в Стокхолм продължава. Българинът изигра втори пореден много силен гейм при начален удар на своя опонент, като успя да пласира няколоко качаствени ретури и в крайна сметка приключи с неточност от форхенд на Пол.

Последно обновление в 17:00 ч. на 20.10

преди 7 часа в 16:55 ч.

3:5, хасковлията отново загуби подаването си!

Веднага след като върна пробива Гришо допусна нов такъв. Няколко негови неточности, включително и двойна греша при 30:30, комбинирани с добри изпълнения на Томи Пол доведоха до нов загуба на сервис-гейм от страна на най-добрия български тенисист.

преди 7 часа в 16:48 ч.

3:4, Григор върна пробива!

Димитров за първи път от началото на мача постави опонента си под напрежение от ретур и стигна до точка за връщане на пробива. Шансът, обаче, не бе оползотворен след неточност от слайс бекхенд. След това се стигна се до още едно равенство, а после зрителите станаха свидетели на най-красивото разитраване от началато на мача, приключило със страховит форхенд уинър по правата на Гришо. Американецът, отрази и тази възможност, но при третия шанс Григор направи великолепен минаващ удар покрай излезлия на мрежата Пол и върна пробива, с който изоставаше.

преди 7 часа в 16:38 ч.

2:4

Григор пропусна няколко първи сервиса, от което Пол се възползва, за да си осигури възможност за нов пробив. Последва сгрешен бекхенд на американеца и добра атака в близост до мрежата на българина, с което той си осигури предимство. Малко по-късно неговият сперник стигна до нов шанс да вземе подаването му след впечатляващ бекхенд по правата, но в крайна сметка хасковлията не се огъна и остави разликата от само един пробив.

преди 7 часа в 16:28 ч.

1:4

Българинът за първи път постави своя опонент под напрежение при негов сервис, като стигна до дюс след прекрасен бекхенд по правата. След това се стигна до още едно равенство, но в крайна сметка втората ракета на Щатите не допусна да се стигне до връщане на пробива.

преди 7 часа в 16:25 ч.

1:3

Изглежда, че лека-полека Григор започва да намира ритъма си и след няколко хубави отигранаия успя да задържи подаването си и да спечели първия си гейм в мача.

Последно обновление в 16:39 ч. на 20.10

преди 7 часа в 16:22 ч.

0:3

Поставеният под №4 в основната схема не срещна затруднения и при втория си сервис-гейм и извървя половината път до спечелване на първия сет.

Последно обновление в 16:28 ч. на 20.10

преди 7 часа в 16:20 ч.

0:2, Гришо допусна пробив!

Двубоят започна по възможно най-лошият начин за бълагарина, който допусна пробив още провият път, когато застана на линията за сервис. Той допусна няколоко неточности, от които опонентът му се възползва, за поведе с 0:40, а печеливш ретур на Пол доведе и до втори пореден гейм за него в самото начало на срещата.

преди 7 часа в 16:16 ч.

0:1

Американецът започна солидно срещата, като спечели първите три точки и въпреки, че Григор успя да стигна до успеха в следващото разиграване Пол затвори гейма без особени затруднения.

преди 7 часа в 16:14 ч.