Третата ракета на България Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Меербуш (Германия) с награден фонд 73 хиляди евро.

Националът на страната за Купа "Дейвис" победи испанеца Ориол Рока Батала с 6:2, 6:4 само за 77 минути игра.

Болки в кръста? Гришо на почивка със секси румънката вместо на турнира в Торонто

Мадалина Геня празнува РД

Кузманов, поставен под номер 6 в схемата, започна с пробив срещу Рока Батала още в първия гейм и поведе с 5:1 след нов пробив, за да стигне до 6:2 в първия сет.

Във втората част българинът също доминираше, взе аванс от 3:1 и запази преднината си до крайното 6:4.

С успеха Димитър Кузманов заработи 7 точки за световната ранглиста. Във втория кръг в Меербуш той ще играе срещу победителя от мача между Майкъл Гeeртс (Белгия) и Марвин Мьолер (Германия).