Швейцарецът Роджър Федерер изненадващо отпадна още в III кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Световният номер 2 загуби с 0:2 сета от сънародника си Станислас Вавринка и се прости с шансовете си за успех в турнира.

Мачът между двамата продължи близо 2 часа, а в отделните части Вавринка се наложи с 6-4, 7-5.

Вавринка започна с голямо самочувствие мача и изигра отлично първия сет. Станислас бе безпогрешен при собствен сервис, като спечели 93% от разигравнията си при първи начален удар и не допусна шанс за пробив.

Положението при сервиса на Федерер бе коренно различно. Първият начален удар на бившия номер 1 на моменти отсъстваше, което коства на "ФедЕкс" и решителен пробив.

През втората част на срещата Федерер вдигна малко нивото на сервиса си. Двамата опоненти си размениха по един пробив и стояха далеч по-равностойно на корта. При 5-5 гейма Вавринка успя за втори път в сета и за трети в мача да пробие подаването на Федерер, а след това при собствен сервис определи крайния победител.

На четвъртфиналите Вавринка ще спори с Андреас Бек, който по-рано днес победи с 2:1 сета Хуан Монако.