Дъжд прекъсна в началото на втория сет мача на Адриан Андреев от втория кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на САЩ.

22-годишният Андреев отстъпи с 3:6 гейма в първия сет на хърватина Борна Гойо, а играта бе прекратена в първия гейм на втория сет при дюс.

Адриан Андреев прескочи първи кръг на пресявките за US Open

Българинът преодоля босненец на старта

Двубоят започна по-добре за намиращия се на 106-о място в световната ранглиста Гойо, който бързо взе аванс от 3:0 гейма.

Последва отговор от страна на Андреев. Българинът, номер 192 в света, върна пробива и изравни за 3:3, но веднага след това отново се пропука и допусна съперникът му да спечели нови три последователни гейма.

Срещата трябва да се доиграе тази вечер, а победителят от нея ще срещне в решителния кръг на квалификациите победителя от мача между чеха Томаш Махач и финалиста на Откритото първенство на САЩ през 2017 година Кевин Андерсън от ЮАР, който се завърна на корта след отказване от тениса.