Българският тенисист Адриан Андреев се класира за втория кръг на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Маспаломас (Испания) с награден фонд 73 хиляди евро.

22-годишният Андреев елиминира поставения под номер 5 представител на домакините  с 6:4, 7:6(3) след малко повече от два часа игра.

Двубоят започна равностойно, но при 4:4 гейма софиянецът, четвъртфиналист в надпреварата от миналия сезон, се възползва от първата си възможност за пробив, след като при собствен сервис отрази два шанса на съперника да върне брейка, за да вземе първия сет.

Във втората част Андреев навакса изоставане от 2:4 гейма, като при 4:5 спаси два сетбола при собствено подаване, а в последвалия тайбрек дръпна с 5:2 точки и това се оказа решаващо.

С тази победа българинът си осигури 1165 евро и 7 точки за световната ранглиста, в която, към момента, заема 264-ата позиция. За място на втори пореден полуфинал в Маспаломас той ще играе срещу друг испанец - Давид Хорда Санчис, 322-и в ранглистата на АТП. Двамата не са се срещали досега.