Валенсия победи като гост Реал Сосиедад с 1:0 в първия мач от кръг №4 в испанската Примера Дивсион.

Това е едва втори успех за "прилепите" в новия шампионат. Баските от своя страна допуснаха първа загуба.

Валенсия по-добре се възползва от своите възможности. В 75-ата минута Хосе Гая получи дълъг пас на лявото крило, центрира към Максимилиано Гомес, който засече топката във вратата.

Голямата драма настъпи в добавеното време. Домакините отбелязаха изравнителен гол чрез Робин Льо Норман. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР и се оказа, че е имало игра с ръка и попадението не бе зачетено.

Така Валенсия записа важна победа в актива си поне за кратко излезе начело в класирането, преди изиграването на останалите срещи от кръга. Реал Сосиедад е на четвърта позиция с 5 точки.