Барселона стартира по безскрупулен начин новия сезон в испанското футболно първенство. В първата си среща от кампанията, каталунците се наложиха над гостите си от Виляреал с категоричното 4:0.

"Блаугранас" демонстрира класа, с която би следвало да се съобразяват всички съперници, не само в Испания, но и извън пределите на страната.

От липсата на увереност, витаеща в тима преди няколко седмици, изглежда няма и следа като днес Барселона показа лицето, спечелило на клуба милиони фенове в световен мащаб.

Снимка 498062

Източник: Twitter

Роналд Куман дебютира с победа начело на тима. Добрата новина за каталунците бе, че Лионел Меси ще изведе отбора с капитанската лента. Лидерът на тима успя да се разпише днес и да поеме отговорността върху плещите си.

Снимка 498058

Резултатът беше открит след 15 минути игра, когато Жорди Алба асистира на младия Ансу Фати, дал заслужена преднина на каталунците.

Още 5 минути след това, този път след точно подаване на Фелипе Коутиньо, отново Фати бе точен за тима си, увеличавайки превъзходството на състава си в срещата и до голяма степен подсказвайки на съперника какво следва да се случи.

Снимка 498057

Десет минути преди почивката домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Лионел Меси, който не сгреши, правейки "класиката" реалност на "Камп Ноу".

Крайното 4:0 бе оформено още преди финала на първата част от двубоя, като в даденото продължение Пау Торес вкара топката в собствената си врата и сложи окончателна точка на спора между двете единайсеторки.

Снимка 498063

Барселона гостува на Селта в следващия си мач от шампионата, който ще бъде втори за каталунците. Виляреал приема Депортиво Алавес в третата си битка от кампанията.

Куман: За мен е важно какво прави Меси в мачовете и на тренировките на Барселона

"Дори да не вземем нов централен нападател, разополагаме с Ансу Фати и Усман Дембеле"