Отборът на Андерлехт поднесе една от изненадите във втория кръг на Лига Европа, след като осъществи бърз обрат и спечели с 2:1 като гост на Реал (Сосиедад).

Мачът започна чудесно за баските, които поведоха в резултата още в 5-ата минута. Тогава Пабло Марин се разписа с удар от движение. Постепенно гостите заиграха по-добре и съумяха да изравнят в 28-ата минута чрез шут по земя на Луис Васкес.

В 39-ата минута Андерлехт направи пълен обрат чрез Тео Леони, който се възползва от избита топка след пряк свободен удар и със страхотно воле от границата на наказателното поле реализира гол.

През второто полувреме домакините от Сосиедад наложиха натиск, но не успяха да вкарат поне изравнителен гол, а гостите също не съумяха да реализират ново попадение.

В следващия си мач в турнира белгийският гранд ще бъде домакин на Лудогорец на 24 октомври.