Реал Сосиедад продължи кошмарната си серия в Ла Лига, завършвайки наравно 0:0 при гостуването си на Валядолид от шестия кръг. "Чури-урдин" има само една победа през сезона и заема 16-ото място с 5 точки, колкото имат и "бланкивиолетас" на 17-ото.

Сосиедад имаше много добра възможност за гол още в десетата минута, когато Такефуса Кубо намери Ори Оскарсон, който нанесе много лош удар удар от вратарското поле, а Ченк Озкаджар блокира пред голлинията, а това доведе и до контузия на турчина.

В 28-ата минута Таке Кубо изведе Шералдо Бекер на перфектна позиция, но централният нападател се забави твърде много и Селим Амала успя да се върне и да избие в ъглов удар. В добавеното време Карл Хайн спаси опасен удар с глава на Бекер.

В 52-рата минута Хуанми Латаса пробва да изненада с удар от центъра Алекс Ремиро, който бе излязъл много пред вратата си, а топката премина на сантиметри над напречната греда. Шест минути след това Раул Моро пропусна чисто положение за Валядолид.

В 65-ата минута Мартин Субименди стреля от добра позиция, но Хайн излезе и скъси ъгъла, за да избие. Три минути по-късно гол на Микел Оярсабал не бе признато заради засада. В 72-рата Бекер уцели греда, а с това се изчерпаха интересните моменти в мача.