Атлетико (Мадрид) бързо забрави за неприятната загуба от Барселона и се върна на победния път в Ла Лига. Тази вечер селекцията на Чоло Симеоне триумфира с 2:0, като дръпна с пет пункта на Реал (Мадрид), който до последно ще им оспорва сребърните медали през тази кампания.

Успехът за Атлети е доста специален, тъй като дойде и при наличието на двама пълни дебютанти в центъра на отбраната - младоците Рубио и Моя, които трябваше да заменят всички наказани или контузени звездни бранители на "рохибланкос".

Снимка 418064

Източник: EPA/БГНЕС

Селта започна по-силно този мач, но до 31-ата минута галисийците направиха два големи пропуска чрез Будебуз и Буфал.

Сриването им започна с идването на 42-ата, когато Антоан Гризман изпълни перфектен пряк свободен удар и така дари домакините с безценната преднина.

Всичко беше решено четвърт час преди края, когато резервата Алваро Мората остана сам срещу съперниковия страж и елегантно оформи крайното 2:0.

В следващия кръг "дюшекчиите" гостуват на Ейбар, докато Селта има ключово домакинство на Жирона.

Официално: Диего Коща е аут до края на сезона!