Кубрат Пулев не успя да защити регулярната световна титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория. Той бе нокаутиран в шестия рунд от руснака Мурат Гасиев, който го повали на земята с мощно ляво кроше.
За 44-годишния Пулев това е четвърто поражение в 36 мача на професионалния ринг, като той има и 32 победи. Гасиев, който е с 12 години по-млад, вече има 33 успеха в 36 срещи, а това бе 26-ият му нокаут на професионалния ринг.
Срещата в Дубай започна сравнително спокойно, като първият рунд бе доминиран от Пулев, който успя да пласира няколко удара в тялото на съперника и да предотврати контраатаки. Вторият рунд донесе леко активизиране на Гасиев, но българинът остана под контрол.
Играта се динамизира след третия рунд, когато двамата боксьори започнаха да нанасят по-мощни удари. Пулев предпочиташе серии от ляв прав, докато Гасиев дебнеше своите силни попадения. Петият рунд бе най-оспорван, с редица тежки удари и от двамата боксьори.
В началото на шестия рунд Гасиев реализира комбинация десен-ляв, като с втория удар нанесе решителното ляво кроше в брадичката на Пулев. Българинът падна на пода и секунди по-късно съдията прекрати двубоя.
След срещата Пулев коментира:
"Чувствам се супер! Благодаря на хората, които ме подкрепяха. Бокс е - един удар може да реши всичко, както стана. Трябва да бъдем прецизни. С тези малки ръкавици няма как."
"За съжаление, ме е яд, че не успях да зарадвам българите, но важен е олимпийският принцип - дойдохме, играхме, опитахме. Благодаря на всички за постоянната подкрепа", добави той пред bTV.
Брат му Тервел Пулев допълни:
"До този момент, преди удара, игра перфектно. Игра като професор. Не е футбол или баскетбол. Един удар приключва мача."

steiner
на 13.12.2025 в 03:41:31 #4Колко още трябва да го наръбят,за да разбере,че е време за пенсия?
warrior
на 13.12.2025 в 02:14:41 #3Надуха му мацуната на нашия ***. Тая вечер няма да може да жули вотка...
TheAccuser
на 13.12.2025 в 00:57:07 #2Седяхме с едни приятели и чакахме руснака, тоест този кавказец да прегърне пода! И Кобрата си го биеше като чувал, и се успокои и почна малко да се лигави - и така като се казва един миг невнимание и после цял живот смърт. Този извади едно ляво к.. с висок лакът и го приспа. Станали мъчно за Кобрата … а Руснака не се радваше! Странно! Жалко, но мисля че на 44 г не е сериозно да се впуска в такива битки. Да си направи една зала, фитнес, добавки, школа, и това е. Време му е! Този бой не трябваше да се случва! Успех Кобра! Но не на ринга повече.
Thomаs Linke
на 13.12.2025 в 00:13:14 #1Кобрата винаги е бил пич. Не успя да стане номер 1, но и пояс в тежка категория не е малко. От малка държава, с малко любители на бокса и слабо лоби. И все пак отказа на Германия за да се боксира с Българското знаме. Но и годинките вече се навъртяха...