Издънките на Реал (Мадрид) явно съвсем не са привършили, след като шампионите на Испания загубиха гостуването си на Валядолид с 0:1. Това се случва само няколко дни след позорното отпадане на "белите" от турнира за Купата на Краля.

През първото полувреме играчите на Шустер не затрудниха почти с нищо домакините си, които също не се втурнаха да търсят победата. Три минути след почивката обаче Валядолид нанесе своя удар и поведе в резултата. Педро Леон центрира към Канобио, който със силен изстрел даде аванс за тима си.

Игуаин, Снайдер и Гути последователно пропуснаха за столичани, а червеният картон на Хайнце в края още повече "украси" картинката за Реал. С поражението шансовете на Бернд Шустер да довърши сезона като треньор на Кралския клуб са все по-малки.

Тимът се намира на четвърто място с 23 точки преди изиграването на останалите двубои в неделя (16 ноември). Валядолид са 10-ти с 13 точки.

Валядолид - Реал (Мадрид) 1:0

1:0 - Канобио 48

Валядолид: Серхио Асенхо, Педро Лопес, Прието, Маркос, Гарсиа Калво, Рубио, Дорадо, Сесма, Леон (Борха 69), Канобио Бараха 80), Виктор

Реал (Мадрид): Касийас, Канаваро, Хайнце, Марсело (Дренте 69), Серхио Рамос, Гаго, Хави Гарсиа (Савиола 80), Гути, Ван Дер Ваарт (Снайдер 62), Игуанин, Раул

Жълти картони: Ван Дер Ваарт, Гути, Гаго, Хайнце (Р) Гарсиа Калво, Педро Леон (В)
Червен картон: Найнце (Р)