90+7′
Турнир: Суперкупа на Испания Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Атлетик (Билбао) победи Реал (Мадрид) и се класира на финал за Суперкупата на Испания

Баски шамар за Реал (Мадрид), Суперкупата на Испания ще има нов притежател

"Кралете" на Зидан сдадоха трофея след 1:2 срещу Атлетик (Билбао)

90+6′

ВАР! Дълбоко в добавеното време имаше и преразглеждане с ВАР за дузпа, която не бе отсъдена в полза на Реал.

89′

Унай Симон бави играта и логично получава жълт картон.

88′

Изненадващо, Карим Бензема напуска игра, а последният шанс на Реал се казва....Мариано Диас.

87′
Снимка 513889

Източник: EPA/БГНЕС

85′

Картон и за Дани Гарсия от Атлетик (Билбао).

84′

Официално предупреждение за Тони Кроос.

83′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА БЕНЗЕМА! Седем минути преди края, Карим Бензема сякаш докара нещата до 2:2. И този път звездата на Реал обаче видя флага за засада, като този път становището на съдиите остана непроменено.

80′

ВИЯЛИБРЕ! Малко, след като се появи в игра, резервният нападател на Атлетик - Асиер Виялибре можеше да се превърне в герой за "лъвовете". Стрелецът с №20 остана сам срещу Куртоа, но белгиецът узна неговите намерение и пусна обратната ръка, за да блокира опита за прехвърляне на баския футболист.

79′

Още една дефанзивна смяна за Атлетик. Морсийо заменя Балензиага.

79′

Промяна в редиците на Атлетик. Раул Гарсия отстъпва мястото си на Асиер Виялибре.

75′

ГООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! 1:2!! БЕНЗЕМА! Реал (Мадрид) заслужено се върна в мача, четвърт час преди края на полуфинала. Включилият се малко по-рано Феде Валверде върна напрежението обратно в полето на Атлетик с центриране към Каземиро. Бразилецът веднага продължи с глава за Бензема, който нямаше как да сгреши от непосредствена близост. Трудностите дойдоха след това, тъй като ситуацията бе разглеждана с ВАР, но системата прецени, че френската звезда е бил на една линия с Балензиага.

71′

Неприятна новина сполетя треньорския щаб на Атлетик в 71-ата минута, когато лидерът на символичните гости - Икер Муниаин се контузи и така на негово място принудително трябваше да се появи Алекс Беренгер.

69′

АСЕНСИО!! Малшансът пред испанския национал Асенсио продължи. В 69-ата той изненада Унай Симон с шут от респектираща дистанция, който за негова жалост отново намери гредата на опонента.

Снимка 513890

68′

Федерико Валверде ще се опита да помогне на Реал, заменяйки Лука Модрич.

68′

Промяна в халфовата линия на Атлетик (Билбао). Мигел Весга ще замени Унай Венседор.

Снимка 513881

68′

Андер Капа бива заменен от Леке. Марселино Гарсия Торал стабилизира своята отбрана.

67′

Вини Жуниор се появява в игра, като терена напуска разочаровалия със своите действия Еден Азар.

61′

ГРЕДА НА АСЕНСИО! Реал (Мадрид) можеше да намали своето изоставане в 61-ата минута. "Кралете" организираха добра атака, при която Еден Азар комбинира с намиращия се на дузпата Марко Асенсио. Любимецът на Зинедин Зидан шутира без излишна подготовка, но дясната греда беше верен съюзник на безпомощния в този миг Унай Симон.

57′

Официално предупреждение за Андер Капа.

53′

МУНИАИН! Интригата в Малага можеше окончателно да приключи в 53-ата минута. Уж амбицираната селекция на Реал (Мадрид) допусна Оскар Де Маркос да центрира точно от фланга, а Икер Муниаин стреля с глава, като само няколко сантиметра го разделиха от голямата цел.

49′
Снимка 513882

47′

На почивката Зинедин Зидан предприе промяна в своята отбрана и вместо Рафаел Варан, той включи в мача Начо.

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите в мача след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Шут от средна дистанция на Тони Кроос, който бива лесно уловен от Унай Симон.

40′
Снимка 513878

37′

ГОООЛ ЗА АТЛЕТИК!! 0:2!! ГАРСИЯ-ДУЗПА! Положението за испанския шампион стана кошмарно с настъпването на 37-ата минута. Тогава центриране на Андер Капа намери негов съотборник в полето на "кралете". Лукас Васкес закъсня със спирането на Дани Гарсия и се принуди да го събори непозволено. Неправомерните му действия бяха забелязани от съдията и наказанието беше факт - дузпа за Атлетик. С отговорната задача се нагърби Раул Гарсия, който запази контрол над своите емоции и с перфектно изпълнение удвои баската преднина.

36′

Лукас Васкес получава жълт картон, след като направи дузпа в ущърб на своя тим.

34′
Снимка 513876

30′

Остър пробив по фланга на Лукас Васкес завърши с перфектен пас по земя във вратарското поле на Атлетик. Марко Асенсио и Карим Бензема обаче се забавиха със стотни от секундата и нито един от тях не завърши в мрежата на Симон.

26′

Марко Асенсио опита да промени развоя на събитията с добър самостоятелен пробив, който можеше да завърши и далеч по-запомнящо, но мерникът му изневери и топката излезе в аут.

23′

Футболистите на Зидан видимо се затрудняваха от баската преса и бяха на крачка от това да се пропукат за втори път в 23-ата. Бърза комбинация между Гарсия и Уилямс позволи на първия да шутира от средна дистанция, но само покрай лявата греда на мадридистите.

18′

ГОООЛ ЗА АТЛЕТИК!! 0:1!! РАУЛ ГАРСИЯ!! Изненадващо, с оглед развитието на мача, резултатът беше открит от Атлетик в 18-ата минута. Баските нанесоха своя удар още с първата си по-сериозна атака. Селекцията на Марселино Гарсия Торал разгърна максимално пресата си дълбоко в полето на Реал (Мадрид). Тя принуди Лукас Васкес да сбърка, като това позволи на Дани Гарсия да отправи прострелен извеждащ пас за нападателя Раул Гарсия. Ветеранът се озова на голова позиция и с премерен шут не остави никакъв шанс на Куртоа.

16′

Серхио Рамос скочи най-високо при статично положение в полето на "лъвовете". Емблематичният капитан на "белия балет" насочи застрашително с глава, ала не успя да отбележи третия си гол във всички турнири.

12′

Еден Азар имаше претенции към главния арбитър в 12-ата. Тогава "седмицата" на столичани получи хитър пас зад гърба на отбраната от Каземиро. Белгиецът обаче попадна в пресата на Мартинес и Нунес, заради което не отправи изстрел. Бившият играч на Челси дори отправи брожения за дузпа, които бяха подминати с мълчание от Мунуреа.

Снимка 513877

10′

ОПАСНО! С малко повече късмет, селекцията на Зинедин Зидан можеше да поведе в 10-ата минута. Еден Азар стреля, сравнително слабо, от границата на наказателното поле. Шансът пред белгиеца се откри заради неубедителната намеса на вратаря Симон, който без малко не изби топката вътре в своята врата. В крайна сметка всичко приключи с корнер.

4′

Двата тима демонстрираха желание за игра още с първия съдийски сигнал на рефера Мунуреа. Началото бе белязано от скоростни атаки, като тази, която трябва да бъде отбелязана, беше в полза на Реал. Карим Бензема напредна мощно през центъра, след което продължи за Менди. Той заложи кълбото за връхлитащия Модрич, който опита технично да вгорчи живота на Симон.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′