Пилотът на "Мерцедес" Джордж Ръсел ще запази мястото си в германския тим и през следващата състезателна година, информира авторитетното италианско издание "Corriere della Sera".

Според разпространената информация, двете страни вече са задействали заложената опция за удължаване на настоящото споразумение. Официалното съобщение от страна на отбора се очаква да бъде направено съвсем скоро - по всяка вероятност още по време на предстоящия уикенд за Гран при на Австрия.

По този начин Ръсел ще продължи да си партнира с Андреа Кими Антонели, който към момента оглавява временното класиране при пилотите в най-престижната занаятчийска надпревара.

Името на Макс Верстапен също продължава да бъде свързвано с евентуално преминаване в лагера на "Мерцедес". Въпреки че четирикратният световен първенец все още разполага с възможност да си тръгне от "Ред Бул", нидерландецът няма да се присъедини към структурата на германския концерн за кампанията през 2027 г.

Макс Верстапен се надява подобренията в Ред Бул да върнат тима в челото

Макс Верстапен се надява подобренията в Ред Бул да върнат тима в челото

Четирикратният световен шампион очаква с нетърпение домашното състезание за отбора