Осасуна хвърли бомбата в 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. Тимът от Памплона победи Реал (Мадрид) с 1:0 и по този начин сериозно застраши шампионските амбиции на столичани. След вчерашната победа на Барселона, „белият балет" вече е на цели 7 точки зад каталунците.

Осасуна започна мача предпазливо, макар че първата по-сериозна възможност в мача се откри пред Валтер Пандиани. Аржентинецът обаче не успя да насочи топката в мрежата от изгодна поизция.

Реал отвърна с хубава акция, завършена от Бензема и само отличната реакция на Рикардо спаси домакините от гол.

Мадридчани владееха повече топката и след почивката, но именно Осасуна откри резултата. В 62-ата минута Камуняс използва едно „заспиване" на „бялата" защита и с добре насочен удар разпечата вратата на Касияс - 1:0.

Играчите на Реал отвърнаха като ужилени, но пропуски направиха Йозил, Роналдо и Бензема. Треньорът на гостите Жозе Моуриньо пусна в игра и най-новото си попълнение Емануел Адебайор, но тогоанецът не впечатли с нищо особено.

Увлечени в атаки, столичани можеха да пуснат още един гол в самия край, но Арбелоа изби удар на Вадос от голлинията. Този пропуск обаче не се оказа фатален и в крайна сметка Осасуна триумфира с трите точки.  Загубата пък бе едва втора в Ла Лига за хората на Моуриньо от началото на сезона. Въпреки това, те вече изостават значително от лидера Барса.