Хетафе и Еспаньол завършиха 0:0 в третия мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Домакините не успяха да вкарат гол, въпреки че играха с човек повече от 75 минути.

В осмата минута Давид Лопес отправи опасен удар с глава, но стражът Давид Сория изби над гредата. В 15-ата защитникът на каталунския тим Бернардо Еспиноса получи директен червен картон за удар без топка. Бранителят насочи ръката си към лицето на Дамиан Суарес и съдията Мартинес Мунуера не се поколеба да го изгони.

Въпреки числовото си предимство домакините не сътвориха нищо интересно преди почивката.

"Папагалчетата" показаха малко повече острота в предни позиции. Най-добрата възможност се откри пред Джонатан Кайери, който фронтално не можа да реализира.

Снимка 483953

Източник: БГНЕС

"Сините" започнаха по-настървено второто полувреме, но това се изчерпа с две по-опасни атаки. В 75-ата Арамбари стреля от малък ъгъл, а вратарят Диего Лопес успя да блокира с тяло. В края кастилският тим натисна, но стражът на каталунците не трепна нито за миг.

Резултатът е лош за Хетафе, който настигна Реал Сосиедад на четвърта позиция. Двата отбора имат по 47 точки, но баските са с мач по-малко. Третият Севиля е с 51 точки.

Еспаньол вече е предпоследен с 24 точки, с една повече от Леганес. Ейбар има 27 точки, Селта е с 26 точки, а 18-ият Майорка е с 25 точки. Битката на дъното става все по-ожесточена.

Барса победи Леганес, Меси вкара 69-ия гол за отбора в Ла Лига и 699-ия в кариерата си