Отборът на Атлетик (Билбао) победи категорично с 4:1 при домакинството си на Еспаньол в ранния съботен двубой от 10-ия кръг в Ла Лига.

Баските си гарантираха победата след едва половин час игра, когато вече водеха с три гола. Даниел Вивиан беше точен още в 6-ата минута от воле след центриране от корнер на Нико Уилямс.

В 28-ата минута Иняки Уилямс получи топката от Алекс Беренгер и с мощен шут удвои преднината на тима. Само две минути по-късно той отново се разписа със силен удар, а Беренгер направи втората си асистенция в мача.

В 55-ата минута дойде ред на Беренгер да отбележи гол, след като финтира съперниковия капитан Серхи Гомес и с изстрел по земя прати топката във вратата за 4:0.

Във втората минута на добавеното време на срещата Еспаньол успя да стигне до почетно попадение след отлично изпълнение на пряк свободен удар на резервата Алваро Техеро.