Отборът на Бетис постигна трета победа от началото на сезона в Ла Лига. "Зелено-белите" изпуснаха дузпа, но все пак стигнаха до успеха с минималното 1:0.

Домакините започнаха по-силно мача и в 3-ата минута Ектор Бейерин достави топката до Седрик Бакамбу, който стреля, но Жоан Гарсия успя да спаси удара му.

Десет минути по-късно Ез Абде намери Джовани Ло Селсо в наказателното поле на Еспаньол, а той стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на Гарсия.

Бетис продължи да диктува събитията на терена и в 21-ата минута Алтимира нанесе много опасен удар, но Гарсия внимаваше и спаси.

Футболистите на Бетис имаха претенции за дузпа в 31-ата минута за нарушение на Крал срещу Марк Рока, но съдията Ернандес подмина ситуацията.

В 34-ата минута Жоан Гарсия се наложи да се намесва на два пъти след удари на Ез Абде и Ло Селсо.

Съдията Ернандес свири дузпа за Бетис в 43-ата минута за нарушение на Омар Ел Хилали срещу Ез Абде.

Ез Абде изпълни дузпата в 45-ата минута, но Жоан Гарсия направи впечатляващо спасяване.

Треньорът на Бетис Мануел Пелегрини се ядоса много, защото изпълнителят на дузпата трябваше да бъде друг.

Ез Абде направи нов много сериозен пропуск в 53-ата минута, когато стреля с глава отблизо, но Жоан Гарсия отново демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Еспаньол имаше чудесна възможност да поведе в резултата в 73-ата минута, когато Ромеро получи топката на втора греда и бе оставен непокрит, но ударът му бе париран от Руи Силва.

Бетис стигна до победния гол в 85-ата минута, когато след рикошет топката се озова в Джовани Ло Селсо, който се възползва от създалата се ситуация и вкара топката във вратата на Гарсия.

С тази победа Бетис се изкачи на осмо място в класирането с 12 точки, а Еспаньол е седемнадесети със 7 точки.

В следващия кръг Бетис ще се изправи срещу Севиля в голямото местно дерби, докато Еспаньол е домакин на Майорка.

Реал (Мадрид) - Бетис 2:0 в мач от Ла Лига