Барселона бързо превъзмогна поражението от Гранада през изминалия кръг. Тази вечер "блаугранас" се реваншираха с победа като гост над традиционно неудобен опонент като Валенсия. По традиция битката на "Местая" предложи много емоции, завършвайки с драматичен триумф за каталунците с 3:2.

Атлетико (Мадрид) поправи грешката от предишния кръг и отново поведе с 5 точки на върха в Ла Лига

Минимален успех за "дюшекчиите" срещу Елче

По този начин те остават пряко замесени в битката за титлата. Селекцията на Роналд Куман изостава на две точки от лидера Атлетико (Мадрид) и отстъпва единствено по показатели в директните мачове с големия враг Реал (Мадрид).

Снимка 529447

Източник: EPA/БГНЕС

Първото полувреме на "Местая" не предложи попадения, но за сметка на това достатъчно голови положения. Повечето от тях бяха записани в актива на Барса, като Араухо, Меси и Гризман не успяха да разочароват стабилния до този миг Силесен.

Ейбар остава на финалната права в борбата за запазване на елитния си статут

"Класика" за тима при домакинството на Алавес

Отговорът на "лос че" пък дойде след добра комбинация между Гедеш и Гая, завършила с неточност във финалния изстрел от испанския национал.

Интересно стана в 50-ата минута, когато Валенсия поведе. Габриел Паулища се оказа най-съобразителен при корнер. Бразилският защитник се възползва и от добър заслон на Корейа срещу Тер Щеген, за да вкара с глава на празна врата.

Седем минути след това Барселона можеше да изравни, но Лео Меси пропусна поредна дузпа във величествената си кариера. Мигът на разочарования обаче бе едва няколко секунди, защото аржентинецът се реабилитира при създалото се меле от спасяването на Силесен.

Пълният обрат на "Местая" бе факт в 62-ата минута. Тогава Жорди Алба центрира феноменално за връхлитащия Де Йонг. Ударът му с глава беше отразен от Силесен, но грешка нямаше при добавката на Антоан Гризман.

Късни голове оставиха Реал (Мадрид) близо до Атлетико

"Белите" надвиха Осасуна с 2:0

Лео Меси демонстрира, че изпълнението на фаулове му е далеч по-лесно от това на дузпи, след като с перфектно насочване направи 1:3 в 68-ата и сякаш реши всичко в шампионатната среща.

Въпреки тежката си ситуация, Валенсия продължи да се бори и направи последните минути на срещата изключително интересни след страхотен гол на Карлос Солер. Звездата с №8 се разписа от над 25 метра, което хвана доста неподготвен Тер Щеген.

Снимка 529446

До края домакините нямаха необходимите положения, за да се преборят за точката. Така Барселона се поздрави с победа №23 през сезона.

ВАЛЕНСИЯ - БАРСЕЛОНА 2:3

1:0 Паулища (50"), 1:1 Меси (57"), 1:2 Гризман (63"), 1:3 Меси (69"), 2:3 Солер (83")