Атлетико (Мадрид) продължава оспорваната битка за титлата в испанското футболно първенство.

Столичани спечелиха визитата си на Елче, в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига.

"Дюшекчиите" се наложиха над опонентите си с минималното 1:0, с попадение на Маркос Йоренте.

Снимка 529376

Източник: Twitter

Резултатът, фиксиран в края на двубоя обаче, съвсем не е показателен за случилото се в мача.

Атлетико разполагаше с почти 100%-ва инициатива в двубоя и само липсата на късмет и някои дискусионни съдийски решения, попречиха на тима да постигне по-категоричен, заслужен успех.

През първото полувреме се стигна до две много спорни отсъждания.

Снимка 529378

Първо гол на Суарес беше отменен, като повторенията показаха, че може би става дума за минимална засада на нападателя, в която той е попаднал с част от лявата си ръка.

След това и отсъдена дузпа за столичани беше отменена, след разглеждане на ситуацията посредством системата за видеоповторение ВАР.

Това не попречи на Маркос Йоренте, асистирал малко преди това на Суарес за отменения гол, да прати топката в мрежата за 1:0 след 24 минути игра.

Снимка 529377

Той се разписа и с известна доза късмет, като изстрелът му среща тялото на защитник, след това дясната греда на вратата, преди да влезе в мрежата на домакините.

Малко преди края на двубоя Луис Суарес беше заменен, което очевидно не му се понрави. Той изрази недоволството си и това бе заснето от камерата на терена.

В последните мигове от редовното време Фидел стреля в гредата от дузпа, като направи финала изключително драматичен.

Така или иначе Атлетико стигна до победата и продължава спора за титлата в Испания. Елче остава под номер 18.