Отборът на Ейбар запази живи шансовете си за спасение, след като записа едва петата си победа в испанското футболно първенство през настоящия сезон.

Тимът се наложи с категоричното 3:0 над госта си Депортиво Алавес, в сблъсък от 34-ия кръг на Ла Лига.

Снимка 529361

Източник: Twitter

Считано към момента, съставът е все така последен в таблицата с временното класиране, но вече разполага само с точка по-малко от намиращия се пред него тим на Уеска.

Ейбар има още 4 кръга, за да докаже, че заслужава да играе в елита на страната и през следващия сезон.

Кике бе безспорният герой за домакините днес.

Снимка 529362

Той вкара и трите попадения за своя отбор, преди да бъде заменен. Той напусна терена, отстъпвайки позицията си 10-ина минути преди последния сигнал, като преди това вече бе решил всичко в полза на тима си.

Снимка 529363

Още в третата минута Кике вкара първия си гол за днес, давайки ранно предимство на своя състав.

До почивката нови попадения нямаше, но само 5 след нея крайният победител изглеждаше малко по-ясен. Тогава падна и вторият гол, записан на сметката на Кике.

Отново той сложи точка на спора минута преди хронометърът да отчете час от началото на мача, а след това бе заменен.

Така Ейбар остава на финалната права в борбата за запазване на елитния си статут и през следващия сезон. Алавес все още разполага с 5 точки повече от днешния си опонент.