Реал (Мадрид) постигна трудна победа с 2:0 над Осасуна у дома. Срещата бе от 34-ия кръг на Ла Лига. Точни за "кралете" бяха Едер Милитао (76) и Каземиро (80).

Така "белите" събраха 74 точки и заемат второ място във временното класиране. Осасуна е 11-и с 41 точки.

Срещата започна с неточни удари на Казеримо и Азар. В 20-ата минута Едер Милитао едва не си отбеляза комичен автогол. Бразилският централен защитник реши да върне топката на вратаря Тибо Куртоа, но не го направи по най-сполучливия начин и затрудни белгийския страж, който все пак не позволи кълбото да се озове в мрежата.

В 26-ата минута Серхио Ерера направи отлично спасяване след удар от въздуха на Азар.

Секунди след това стражът на Осасуна показа още по-блестяща реакция, този път след опасен удар с глава на Едер Милитао. В 29-ата минута Милитао отново тества Ерера с удар с глава, а стражът пак бе стабилен.

В последните секунди на първата част Чими Авила с прекрасен удар с глава изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа, но попадението правилно бе отменено заради засада на нападателя на Осасуна.

Втората част започна с по-равностойна игра. В 67-ата минута резервата Родриго опита удар по диагонала, който мина покрай вратата.

В 76-ата минута Едер Милитао за пореден път тази вечер застраши вратата на Осасуна и този път това доведе до гол. След центриране от ъглов удар на резервата Иско бразилският бранител стреля по великолепен начин с глава и насочи неспасяемо за 1:0.

Четири минути по-късно Каземиро направи резултата 2:0. Бензема намери Каземиро, който се опита да овладее, но вместо това отправи удар, който влезе във вратата за крайното 2:0.