Волейболният отбор на ЦСКА при момчетата победи връстниците си от Самоков в среща от 2-ия кръг на "Скаут лигата". "Червените" се наложиха категорично с 3:0 (25:12, 25,9, 25:11) в среща, играна в столичната зала "Христо Ботев" при родените 2004/2005 година.

Това е втори пореден успех за ЦСКА, които вчера се наложиха над Славия с 2:1. Самоков пък е с две поражение от двата изиграни мача.

Двубоят бе част от надпреварата "Скаут лига", която се провежда в шест района в цялата страна. Това са - столичния "Витоша", "Струма" (гр. Етрополе), "Тракия" (гр. Пазарджик), "Странджа" (гр. Казанлък), "Добруджа" (гр. Варна) и "Хемус" (гр. Видин).

За разлика от момичетата 2004/2005 година, при които се играе до два спечелени гейма, при момчетата, 2003/2004 системата е до три изиграни гейма, като всеки гейм носи точка. Така резултатите могат да завършат или с победа с 3:0, или победа с 2:1.

Участниците в район"Витоша" са: ЦСКА, Левски, Славия, ВА Стойчев - Казийски, Самоков. Утре приключва първата фаза на турнира. В следващата, отборите от районите ще се изправят един срещу друг, а в третия кръг следва елиминационна фаза. На финала, най-добрите ще се изправят срещу отбори от чужбина. Организатори на "Скаут лигата" са Българската волейболна федерация и Корпорация "Развитие".

Левски показа характер и победи Люлин в "Скаут лигата"

"Сините" се наложиха с 2:1

Срещата днес премина под тоталната доминация на ЦСКА. Играчите на Самоков опитаха да компенсират забележително по-ниския си ръст от съперниците, с желание и себераздаване. Силите на самоковчани обаче стиганаха само, за да загубят първия гейм с 12:25.

През втората част, "армейците" стартираха силно и на първото техническо прекъсване резултатът бе 8:2 в тяхна полза. На втората техническа пауза, "червените" водеха с цели 11 точки разлика. Геймът бе затворен при 25:9.

ЦСКА спечели дербито със Славия в Скаут лигата и при момчетата! (ГАЛЕРИЯ+ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ ДЕНЯ)

Оспорван сблъсък в зала "Христо Ботев"

Третата част не бе по-разлина. На първото техническо прекъсване резултатът бе 8:2 за ЦСКА, а на второто 16:6. Геймът бе затворен при 25:11.

По-късно днес, ЦСКА се изправя срещу Левски. "Сините" до момента също са с две победи.