Левски победи Люлин във втория кръг на "Скаут лигата" на България за момчета от набор 2004/2005. "Сините" надежди се наложиха с 2:1 (25:17, 20,25, 25:18) в драматична среща, играна в "Христо Ботев". Това е втори пореден успех за Левски, а Люлин е с една победа и една загуба.

Както е известно "Скаут лигата" при момчетата започна вчера в шест района в страната. Това са -  столичния "Витоша", "Струма" (гр. Етрополе), "Тракия" (гр. Пазарджик), "Странджа" (гр. Казанлък), "Добруджа" (гр. Варна) и "Хемус" (гр. Видин).

За разлика от момичетата 2004/2005 година, при които се играе до два спечелени гейма, при момчетата, 2003/2004 системата е до три изиграни гейма, като всеки гейм носи точка. Така резултатите могат да завършат или с победа с 3:0, или победа с 2:1.

Участниците в район "Витоша" са: ЦСКА, Левски, Славия, ВА Стойчев - Казийски, Самоков. Утре приключва първата фаза на турнира. В следващата, отборите от районите ще се изправят един срещу друг, а в третия кръг следва елиминационна фаза. На финала, най-добрите ще се изправят срещу отбори от чужбина. Организатори на "Скаут лигата" са Българската волейболна федерация и Корпорация "Развитие".

Левски с чиста победа срещу ВА "Стойчев - Казийски" при момчетата (ГАЛЕРИЯ)

"Сините" с добра игра на мрежата и превес над съперника си

Днешната среща между Левски и Люлин бе доста оспорвана. В първия гейм "сините" доминираха. На първото техничеко прекъсване те водеха с 8:1. Люлин постепенно набра скорост и на втората техническа пауза резултатът бе 16:13 в полза на Левски. Така геймът бе затворен при 25:17.

През втората част момчетата на Люлин показаха желание за обрат. В началото резултатът се движеше точка за точка, а на първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 в полза на люлинци. Левски успя да обърне и поведе с 13:10. Люлин все пак натрупа няколко поредни точки и втората тахническа пауза дойде при 16:15 в тяхна полза. Геймът бе затворен при 25:20 в тяхна полза, с което резултатът бе изравнен.

Люлин не даде шанс на Самоков 2009 и стартира със самочувствие в Скаут лигата (ГАЛЕРИЯ)

За победителите предстои мач с Левски

Третата част бе доста оспорвана. Люлин водеше с 8:7 при първото техническо прекъсване, след което взе аванс от няколко точки. При втората пауза, резултатът бе 16:13 отново за тях. Левски обаче предприе щурм и заби девет поредни точки и дръпна с 19:16. "Сините" показаха висока успеваемост от сервис и резултатът набъбна до 24:17. В крайна сметка, геймът и мачът бе затворен при 25:18, с което Левски стигна до втората си победа в лигата.

По-късно през деня "сините" се изправят срещу "кръвния враг" ЦСКА. Люлин пък среща ВА "Стойчев - Казийски".