ЦСКА спечели дербито със Славия във волейболната Скаут лига при момчетата, родени през 2003/2004 година.

"Червените" се наложиха с 2-1 гейма, в отделните части 25:18, 19:25, 25:19.

Така "армейците" надиграха "белите" и в силния пол, след като вече сториха това в битката при момичетата (набор 2004/2005) преди седмица.

ЦСКА спечели най-важния си мач в Скаут лигата! (ГАЛЕРИЯ+РЕПОРТАЖИ)

Първа загуба за Славия в турнира

Сблъсъкът между двата тима днес беше и най-оспорваният за деня. Битката вървеше буквално точка за точка, като в края на всеки гейм един от двата състава взимаше превес над опонента си.

Снимка 266115

Източник: Георги Петков

Първо това направи ЦСКА, като желанието на тима да стартира мача с преднина от един гейм, на което се надяваха състезателите на състава преди началото, се оправда.

Втората част от двубоя беше по-оспорвана, като до 9:9 протичаше абсолютно равностойно.

На няколко пъти и двата отбора протестираха срещу отсъждания на съдиите, но в крайна сметка не се стигна до по-сериозно напрежение в залата, а "белите" изравниха резултата - 1:1.

Снимка 266107

Третият, решителен гейм отново премина през редица оспорвани разигравания, като размяната на точки продължи до 11:11, а в последствие и до 17:17.

Тук някъде силите на съперника не издържаха и "армейците" се втурнаха в атака, стигайки до успеха с 25:19.

Снимка 266105

Утре победителите играят със Самоков 2009 (10:30 часа), а загубилите откриват състезателния ден със сблъсък срещу тима на Волейболна академия "Стойчев - Казийски" (09:30 часа).

РЕПОРТАЖИ от мачовете, играни в зала "Христо Ботев" днес:

Люлин не даде шанс на Самоков 2009 и стартира със самочувствие в Скаут лигата (ГАЛЕРИЯ)