Старши треньорът на Рома - Еузебио Ди Франческо бе много доволен след днешната победа нас СПАЛ 2013 с 3:0.

Наставникът коментира и предстоящия полуфинален сблъсък с Ливърпул в Шампионска лига.

Рома победи СПАЛ 2013 с 3:0 като гост

Рома се закова на третото място в Серия "А", прекъсвайки успешната серия на СПАЛ (ВИДЕО)

Опашкарят в италианския елит бе непобеден в последните си осем мача

"Днес ми хареса много играта на отбора. Справихме се с противник, който у дома затруднява доста силни отбори. Хареса ми представянето ни. Израснахме психически. Това е стъпката, която отборът трябваше да направи. През първото полувреме можехме да бъдем по-резултатни. На почивката посочих това на футболистите и попаденията дойдоха. Срещу Ливърпул трябва да имаме тази резултатност и прецизност още от самото начало. Ще ни е необходима концентрация и стабилност в защита. Ливърпул притежава много качество в нападение.

Щастлив съм за Патрик Шик. В някои ситуации можеше да бъде по-решителен, но ми хареса представянето му. Стефан Ел Шарави? Ако днес беше отправил още 100 удара към врата, пак нямаше да отбележи", коментира специалистът в интервю за "Premium Sport".