Живеещият в САЩ Георги Иванов започна със загуба участието си в категория до 74кг на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Българският борец загуби от 30-годишния грузинец Якоб Макарашвили с 8-13 технически точки.

Иванов започна силно срещата, след като направи блестящо хвърляне за 4 точки. За съжаление той допусна Макарашвили да изравни до края на първата част - 4-4.

След почивката отново Иванов бе по-активен и поведе с 6-4. Макарашвили се активизира и след серия от атаки поведе с 10-6.

Традиционно българският щаб реши да оспорва точките на грузинеца, с което на практика лиши Иванов от възможност за обрат. В края Георги бе много активен, но успя да намали крайния резултат до 8-13.

Сега остава да се надяваме Макарашвили да достигне до финал и да изтегли Иванов на репешажа за бронзов медал.