Отборите на Далас, Детройт и Питсбърг са на една победа от полуфиналите в НХЛ, след като постигнаха успехи в третите срещи от четвъртфиналните серии.

Евгени Малкин отбеляза два гола и записа една асистенция при победата на Питсбърг над Ню Йорк Рейнджърс с 5:3 като гост. Това е седма поредна победа за „пингвините" в плейофите, след като в първия кръг отстраниха Отава с 4:0.

Интересно е, че Питсбърг, който загуби всичките си четири срещи като гост на Рейнджърс през този сезон, е на крачка от финала в Източната конференция за първи път от 2001 година.

С гол на Матиас Норстрьом в 5-ата минута на продължението, след подаване на Майк Рибейро, отборът на Далас надделя над Сан Хосе с 2:1. Отличния изяви на вратата на гостите имаше Евгени Набоков, който спаси 27 изстрела, в това число и наказателен удар на Никлас Хагман.

Павел Дацюк вкара два гола, а Йохан Францен се разписа за шести път в серията при успеха на Детройт над Колорадо с 4:3 като гост.

Колорадо обаче загуби водещия си голмайстор Пол Щястни, който получи контузия на коляното още през първата третина.
Колорадо загуби всичките си седем мача с Детройт през сезона и едва ли сега ще успее да направи чудо, като спечели следващите четири срещи.