Доминик Хашек спаси всичките 22 удара към вратата си при успеха на Детройт в Далас с 3:0. Така Хашек записа 78-ия "шутаут" в кариерата си и се изкачи на 11-то място във вечната ранглиста по победи в НХЛ с 375. Дан Клиъри се отличи с гол и асистенция, а Брайън Рафалски и Йохан Францен също се разписаха.

Детройт е лидер в лигата, след като записа рекордните в клубната история 31 победи в първите си 42 мача от сезона.

Тай Конклин отрази 35 шайби и не допусна гол за втори път през този сезон, а Питсбърг надделя над Флорида с 3:0. Сидни Кросби и Евгени Малкин се отчетоха с по гол и асистенция за шестия пореден успех на тима си.

Вратарят Антеро Ниитимаки направи впечатляващите 54 спасявания и помогна на Филаделфия да спечели с 3:2 в Торонто. Капитанът на канадците Матс Сундин реализира два гола, но и това не помогна.

Пи Джей Акселсон се отличи с гол и две асистенции при победата на Бостън над гостуващия Ню Джърси с 4:3.Вратарят на домакините Тим Томас завърши с 42 отразени шайби.

Майк Фишер вкара победен гол в 3:17 на продължението, а Отава се наложи над Тампа Бей с 4:3. Ранди Робитай се отчете с две попадения за канадците.

Мани Легаси отрази 26 шайби и записа 21-ия "шутаут" в кариерата си при успеха на Сейнт Луис над Каролина с 1:0. Лий Стемпняк вкара единственото попадение в мача през първата част.

Марек Свартош реализира решително попадение във 2:05 минута на продължението, а Колорадо прекъсна серията си от четири поредни загуби след 2:1 над Ню Йорк Айлендърс.

Жером Игинла се отличи с гол и две асистенции, а Калгари победи Лос Анджелис с 6:4 като гост. Домакините допуснаха 10 загуба в последните си 13 мача и имат само 15 победи в 43 мача през сезона, което е най-слабото постижение на отбора от сезон 1994/1995.