В очаквания с най-голям интерес сблъсък от четвъртфиналите в Западната конференция на НБА Сан Антонио Спърс поведе с 1:0 победи на Лос Анджелис Лейкърс.

В първия мач от серията, игран в Сан Антонио, "шпорите" спечелиха с 91:79. Над всички беше звездната тройка на домакините Ману Джинобили,  Тони Паркър и Тим Дънкан. Те тримата реализираха общо 53 точки  - повече от половината за своя отбор. Ману и Тони нанизаха по 18 точки, като Паркър направи и 8 асистенции, докато Дънкан се отчете с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 10 борби.

За Лейкърс единствено Пау Гасол и Дуайт Хауърд като отбелязаха съответно 16 и 20 точки.

Победата бе под №75 за Сан Антонио срещу този съперник, като "езерняците" също са побеждавали тима от Тексас толкова пъти. По този начин воденият от Грег Попович тима има 50% или по-голяма успеваемост срещу всички отбори в НБА.

Шампионът и победител в редовния сезон Маями Хийт започна също с победа серията от първи кръг на Изток. "Горещите" се справиха без проблеми с Милуоки Бъкс с 23 точки разлика като домакини - 110:87 и поведоха с 1:0.

ЛеБрон Джеймс бе почти перфектен и за 34 минути игрово време за пореден път бе близо до "трипъл-дабъл" - 27 точки, 10 борби и 8 асистенции. Рей Алън, Дуейн Уейд и Крис Бош добавиха 20, 16 и 15 точки.

В другите два мача от вчерашния ден домакините също се поздравиха с победи и поведоха с 1:0. Индиана Пейсърс надигра Атланта Хоукс със 107:91, а с най-голяма заслуга за успеха бе Пол Джордж, който буквално открадна шоуто.

22-годишният гард нямаше ден в стрелбата - вкара едва 3 от 13 опита от игра, като не сполучи нито веднъж от тройката (0/5). За сметка на това 206-сантиметровият талант реализира 17/18 опита от наказателната линия, за да приключи с 23 точки, а освен това оформи своя "трипъл-дабъл" с 12 асистенции, 11 борби и по 1 отнета топка и чадър.

Оклахома Сити се наложи над Хюстън със 120:91.