Участникът на UEFA EURO 2024 Словакия постигна категорична победа с 4:0 над Сан Марино в приятелска среща, която се проведе в Австрия.

В голяма степен словаците решиха развоя на мача още през първото полувреме, след като до 36-ата минута вече водеха с три гола разлика. Томаш Риго даде аванс на домакините в осмата, а две след това Суслов удвои превеса на Словакия. Десетина преди края Лукаш Хараслин реализира третия гол, а през второто полувреме Стрелец оформи крайния резултат във Вийнер Нойщадт.

Преди началото на шампионата на Стария континет словаците ще изиграят още  една приятелска среща, като те ще посрещнат в Търнава Уелс на 9-и юни. Първият мач за Словакия на UEFA EURO 2024 е срещу фаворита в групата Белгия. Останалите два тима там са Украйна и Румъния.