В зала „Форд Център” в Оклахома Сити, баскетболистите на Оклахома Тъндър загубиха от Хюстън Рокетс с 89:100 (30:32, 20:24, 19:25, 20:19). Гардът на домакините Кевин Дюран отбеляза 29 точки, докато нападателното дуо на гостите Студемайър – Барнс общо 31. Гардът на Рокетс Трейси МакГрейди контузи наскоро оперираното си коляно и напусна играта в началото на втората част, но и без него Рон Артест, Яо Мин и компания успяха да победят като гости.

Това беше десета загуба на Оклахома Сити от 11 мача и Тъндър са последни в класирането. Със 7 победи и 4 загуби Рокетс са лидери в Югозападната дивизия и трети в конференцията.

В зала „Енерджи Солушънс Арина” в Солт Лейк Сити, Юта, пред 19 911 зрители, Юта Джаз се справи с Финикс Сънс със 109:97 (23:32, 34:22, 26:23, 26:20). Дуото на домакините Бузър – Майлс отбеляза по 21 точки, докато Амар Студемайър от гостите отбеляза 30 точки. Карл Бузър постигна и дабъл-дабъл (21 точки и 15 асистенции).

За „джазмените” това беше седма победа в редовния сезон, която запази лидерската им позиция в Северозападната дивизия и третото място в конференцията. „Слънцата” от Финикс претърпяха четвърта загуба, но осемте им победи ги поставят на второ място в Западната конференция.