ФК ЦСКА 1948 победи с 2:1 Ботев (Пловдив) в мач от 35-ия кръг в Първа лига и направи много голяма крачка към участие в баража за Лигата на конференциите.

Домакините от Бистрица стигнаха до успеха след два гола на влезлия като резерва Неделко Пишчевич в последните десет минути. Преди това Кристиан Нвачукчву бе дал преднина на Ботев (Пловдив) в началото на втората час.

С победата отборът на Валентин Илиев си върна седмото място в класирането с 49 точки. Осмият Арда е с 48. До края на сезона остава още един кръг, който за отборите от втората четворка ще се проведе в понеделник. Славия, който загуби шансове за баража, ще приеме ФК ЦСКА 1948, а Арда ще бъде домакин на Ботев (Пловдив).

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) 2:1, втори гол на Пишчевич и обрат в последните секунди в Бистрица

Двубоят стартира в 17:45 часа

В 27-ата минута малцината зрители на стадиона в Бистрица станаха свидетели на първата по-интересна ситуация пред една от двете врати и тя бе за гостите от Ботев. Нвачукво проби по лявото крило и центрира опасно по земя в наказателното поле, където Степонавичус дебнеше на добра позиция, но изстрелът му беше блокиран от Симеон Василев.

В 38-ата минута Никола Илиев получи топката пред дъгата на наказателното поле на Ботев и нанесе опасен удар, но кълбото премина близо до дясната греда.

Малко преди почивката "канарчетата" удариха греда. Янис Карабельов и Мартин Секулич комбинираха добре на границата на наказателното поле, а хърватинът стреля с левия крак, но нацели десния страничен стълб.

Точно пет минути след подновяването на играта гостите излязоха напред в резултата. Един от най-добрите на терена за Ботев - Кристиян Нвачукво, получи топката в наказателното поле и с кинжален шут опъна мрежата на домакините.

В 69-а минута Ради Кирилов се озова с топка в крака в наказателното поле на "канарчетата" и шутира по земя, но покрай гредата. Четвърт час преди и края Педриньо обстрелва вратата на Ботев от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от целта.

В 76-а минута домакините имаха уникален шанс да изравнят, но само невероятната намеса на вратаря Игонен ги лиши от успеха. Росен Божинов стреля с глава след корнер, ала стражът на Ботев докосна влизащата под гредата топка с върха на пръстите си и я отклони в гредата. Умарбаев можеше да направи добавка, но не намери очертанията на вратата.

Десет минути преди края домакините изравниха резултата. Педриньо центрира от пряк свободен удар, Ехидже Укаки не успя да се намеси добре, а сърбинът с глава пренасочи топката към мрежата на "канарчетата".

Така се стигна до продължението на мача, когато домакините стигнаха до обрат. Умарбаев центрира от корнер, а Пишчевич с глава опъна мрежата на Игонен за втори път и донесе ценните три точки за отбора от Бистрица.