Отборът на Сакраменто Кингс с българската звезда Александър Везенков в състава си претърпя тежко поражение от Бостън Селтикс със 119:144 (41:38 25:36 24:39 29:31) в среща от редовния сезон на НБА.

"Кралете" изиграха две противоположни полувремена, като през първата и втората четвърт играха равностойно и дори доминираха на моменти, а през третата и четвъртата преживяха тотален срив, който на моменти се изразяваше в изоставане от над 30 точки.

Везенков не започна като титуляр отново. Той се появи в края на първата четвърт и остана до края на частта, като записа почти две минути на паркета.

Везенков остана на паркета и в началото на втората четвърт, като се задържа в игра до първото прекъсване. Българинът записа първите си три точки, като не успя да направи асистенции и борби, което логично доведе до неговата смяна.

Българинът се включи за втория си престой в средата на последната част, като успя да изработи и първата си борба.

Рожденикът Ди'Арън Фокс бе най-резултатен за Кингс с 29 точки, към които добави 3 асистенции и 3 борби, а Домантас Сабонис и Кийгън Мъри добавиха по 13 точки.

Джейлън Браун и Дери Уайт нанизаха по 28 точки за победителите от Бостън Селтикс.