Кливланд Кавалиърс срази Ню Джърси Нетс със 104:83 точки в среща от поредния кръг н НБА. Въпреки болките в гърба Леброн Джеймс наниза 33 точки за „кавалерите", които успяха да стопят дефицит от 14 точки преди да разгромят своя съперник. "Мрежите" се провалиха в последната четвърт, в която отбелязаха едва 9 точки, като близо 6 минути не вкараха нито един кош.

Ню Орлиънс Хорнетс прегази Минесота Тимбъруулвс със 122:90 точки като гост и се затвърди на върха в северозападната дивизия и Западната конференция с 55 победи.
Педжа Стоякович бе най-резултатен за стършелите с 24 точки, а Крис Пол се отличи с 19 точки и 16 асистенции. Рашад Маккантс вкара 23 точки за горските вълци, които регистрираха шеста поредна загуба.

В същото време шампионът Сан Антонио Спърс загуби изненадващо като домакин от Финикс Сънс със 79:96 и намали шансовете си да стане най-добрият отбор на Запад в редовния сезон. Амар Студамайър отбеляза 21 точки за „слънцата", а центърът Шакил О'Нийл наниза 16 точки, 8 от които в решаващата последна част, и хвана 9 борби. Центърът Тим Дънкън реализира 23 точки и записа 10 борби за домакините, а гардът Тони Паркър добави 20 точки.