Звездата на Националната баскетболна асоциация ЛеБрон Джеймс и синът му Брони играха заедно за първи път за Лос Анджелис Лейкърс при загубата със 114:118 от Финикс в предсезонната подготовка.

Така те влязоха в историята на лигата като първите баща и син, които излизат едновременно на паркета и то за един отбор. Знаменателното събитие се случи точно на 20-ия рожден ден на Брони.

Младокът се появи в игра от резервната скамейка в началото на втората четвърт и се присъедини към баща си. Нещата не тръгнаха добре за семейство Джеймс, след като Брони загуби две топки, а ЛеБрон също допусна такава грешка в първите им две минути заедно на полето. Малко по-късно реализатор номер 1 в историята на лигата наниза тройка, а в последствие намери сина си в чиста позиция, но Брони пропусна от зоната за три точки.

ЛеБрон напусна игра около три минути и половина преди почивката и не влезе повече през второто полувреме. Той завърши с 19 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Брони пък записа 13 минути и половина на игрището с 2 борби, но и четири грешки, като пропусна и двата си опита за стрелба.

ЛеБрон Джеймс, който през декември ще навърши 40 години, започва 22-ия си сезон в лигата, докато Брони беше избран от Лейкърс под номер 55 във втория кръг на драфта на новобранците за този сезон.