НБА се завърна с два мача снощи. Стартът на сезон 2024/25 дадоха Бостън Селтикс и Ню Йорк Никс. "Келтите" спечелиха със 132:109, след като нито веднъж не изпуснаха инициативата.

Най-резултатен за Бостън Селтикс бе Джейсън Тейтъм с 37 точки, 4 борби и 10 асистенции. Майлс Макбрайд се отчете с 22 точки и 2 асистенции за Ню Йорк Никс.

Карл-Антъни Таунс смени отбора в НБА

След девет години в Минесота

Другата среща влезе в историята, тъй като за първи път баща и син играха заедно в официален мач от НБА. Това се случи при трудния домакински успех на Лос Анджелис Лейкърс над Минесота Тимбъруувс със 110:103, когато 39-годишният Леброн Джеймс и голямото му момче Брони застанаха един до друг.

Таткото се отчете с 16 точки за 34 минути и 30 секунди игра, а синът му престоя на паркета 2 минути и 40 секунди.

За краткия период 20-годишният Брони записа една борба и два неуспешни опита за кош.

Новината за Леброн и сина му е тема №1 във всички спортни медии. Нещо повече - тя е водеща и в политическите средства за масова информация и предизвика голям бум в социалните мрежи. Овациите за двамата баскетболисти не стихват.

Най-полезен за "езерняците" бе Антъни Дейвис с 36 точки, 16 борби и 4 асистенции. Антъни Едуардс регистрира за гостите 27 точки, 6 борби и 3 асистенции.