Литекс  надигра словенския шампион Марибор с 1-0 и записа първа победа в зимната си подготовка.

В поредната си контрола в Белек , оранжевите спечелиха срещу тазгодишния участник в Лига Европа  след попадение на национала Георги Миланов, който се разписа от дузпа в 61-та минута, съобщава сайтът на Литекс.

Момчетата на Камата започнаха със самочувствие двубоя и първи можеха да се поздравят с гол. В 18-та минута Георги Миланов направи  почти 30 метров самостоятелен рейд и стреля от границата на пеналта, но топката мина близо до лявата греда. Заради леки травми мача пропуснаха нападателят Исмаил Иса и  бразилецът Ванжер. Малшанс споходи и защитника Илия Миланов, който принудително напусна терена още в 25-та минута, заменен от Емил Грозев. До края на полувремето ловчанлии продължиха да бъдат по-активни и създадоха 2-3 нелоши атаки, без особена точност обаче в последния пас и завършващ удар.

Напористата игра на оранжевите даде резултат четвърт час след почивката.В 61-та минута Цветанов центрира, а бранител на словенците игра с ръка в наказателното поле. Хладнокръвно националът Георги Миланов вкара отсъдената дузпа за 0-1.Макар, че до средата на втората част Стоичков подмени целия си състав и дори пусна половин дузина  юноши, Литекс  не отстъпи инициативата и не позволи на съперника си да стигне до някакви по-сериозни ситуации за гол. Марибор стигна до 1-2 разбърквания пред вратата на Александров, но той , както и младоците пред него  се справиха безгрешно.Ловчанлии доиграха мача тактически правилно и без излишни рискове, спечелвайки заслужено контролата.