Литекс взе лесна победа с 5:1 китайския Шанхай в контрола завършила преди минути.

Надмощието на "оранжевите" се виждаше още от първите минути. Том открадна топка в средата на терена, след което изведе Радостин Кишишев, който стигна до аутлинията и центрира по тревата, където Том останал непокрит откри резултата в 8-та минута.

Прекрасно извеждащо подаване от дълбочина на Петков към Ивелин Попов, който се измъква от засадата, влезе в наказателното поле, преодоля вратаря Киа и вкара за 2:0.

В 35-та минута, Том пусна отдясно на Манолев, той надбяга персоналния си пазач, стигна до аутлинията и центрира перфектно, Попов бе застанал на близката греда и с плонж прати топката с глава във вратата, за да направи резултата класически.

През второто полувреме картината на терена не се промени и Литекс отново бе отбора, който създаваше положения.

В 55-та минута, с невероятно красив прехвърлящ удар от 30 метра Тинката покачи резултата на 4:0.

Само две минути по-късно отново Том бе в центъра на събитията, след като намери Ивелин Попов в наказателното поле на китайския тим, капитанът от трудна позиция отбеляза третия си гол в мача.

Почетното попадение за Шанхай бе дело на Уин от пряк-свободен удар в 79-та минута.

Голмайстори: Том(8), Ив. Попов(12,35,57), Кишишев(55)(Литекс)Уин(79)(Шанхай)

Литекс (първо полувреме):
Тодоров, Манолев, Барт, Петков, Венков, Кишишев, Шандор, Сандриньо, Том, Дока, Ивелин Попов (К)

Литекс (второ полувреме): Голубович, Ст.Попов, Барт, Панов, Бенгюзов, Цветков, Николов, Сандриньо, Занев, Цветанов, Диего

Шанхай: Киа, Чен Лиянг, Ду, Вълканов, Чен Лей, Ю Тао, Шен, Чен Тао, Мао, Хлабу, Марио