Четвъртият във Висшата лига на Англич Астън Вила претърпя домакинско поражение от Олимпиакос - 2:4 в първи полуфинал от турнира Лигата на конференциите.

С хеттрик за победителите се отличи Аюб Ел Кааби. Мароканецът откри резултата в 16-ата минута, а в 29-ата го удвои.

Звездата на домакините Оли Уоктинс успя да изравни в добавеното време на първата част, с изстрел от движение, докато малко след почивката Муса Диаби (52) изравни с шут от малък ъгъл.

Снимка 663613

В 56-ата минута обаче Аюб Ел Кааби бе точен от дузпа, докато в 67-ата Сантяго Хесе вкара за 4:2 с доза късмет и рикошет, а в 84-ата виновникът за дузпата Дъглас Луис пропусна такава и по този начин Олимпиакос ще чака далеч по-спокойно реванша в Гърция след седмица.