Отборът на Левски записа нова победа в Австрия, след като се наложи с минималното 1:0 над румънския Пандури.

Единственото попадение в мача бе дело на новото попълнение Базил де Карвальо, който се разписа решително и при победата над унгарския Гьор в последната проверка на титулярния състав на Левски.

Това бе втори за деня мач на "сините", чиито втори състав, подпомаган и от новото попълнение Жоао Силва стигнаха до равенство 3:3 с аматьорския австрийски Соленау.

Мачът срещу Пандури бе и последната проверка на Левски преди старта на новия сезон и участието на тима в предварителните квалификационни кръгове за Лига Европа, където първи съперник е Сараево.

Днешният втори двубой на Левски започна с повече от десет минути по-късно заради проливен дъжд, който се изля над Линдабрун. Мачът започнаха футболистите, които по всяка вероятност ще бъдат титуляри на Левски срещу Сараево.

В 19-ата минута Марсиньо изведе прекрасно Де Карвальо, който не сгреши и реализира за 1:0 само няколко дни, след като се бе отпушил срещу Гьор. Самият бразилец можеше да се разпише малко по-рано, но ударът му бе спасен.

Пропуск преди почивката направи и Симеон Райков, а шанс за втори гол пропуска и Де Карвальо. През втората част в игра се появи Иво Иванов, който замести Станислав Ангелов в центъра на отбраната. Пелето мина малко напред като дефанзивен халф, Прохазка мина от ляво, а Рамос отдясно, вместо Райков.

До края на двубоя румънците бяха малко по-активния отбор, докато Левски разчиташе предимно на контраатаки. Рамос и Мюлдер не успяха да се възползват от две такива ситуации, а няколко пропуска направиха и футболистите на Пандури. В края на мача, Кристовао Рамос се спречка с играч на противника и получи червен картон.

ЛЕВСКИ - ПАНДУРИ 1:0

1:0 Карвальо ('19)

ЛЕВСКИ: Илиев, Мюлдер,  Ангелов ('59 - Йовов), Ели, Старокин, Прохазка,  Гаджев, Рамос,  Райков ('46 - Иво Иванов), Марсиньо, Карвальо