Нилмар Да Силва и Алекс отбелязаха голове през второто полувреме при победата на Итернасионал (Бразилия) като гост с 2:0 над Чивас Гуадалахара (Мексико) в първа среща от полуфиналите на турнира за Копа Судамерикана.

По този начин бразилският отбор направи голяма крачка към финала като се има предвид, че реванша е в Бразилия.

Да Силва откри резултата в 69-ата минута след като преодоля двама защитници и направи безпомощен вратаря на домакините. Алекс направи 2:0 в 78-та след пряк свободен удар от около 22 метра.

Интернасионал ще се класира за финала при равенство и дори при загуба с един гол разлика на реванша следващата сряда.

"Ще се опитаме да се върнем в мача на реванша, тъй като играем по-добре като гости", каза нападателят на Чивас Омар Орелано.

В другия полуфинал по-късно днес играят аржентинските Естудиантес и Архентинос Хуниорс.