Шампионите от Ювентус постигнаха най-престижната си победа от началото на сезона. Въпреки сериозните критики, селекцията на Андреа Пирло показа истинското си лице и спечели дербито срещу лидера Милан с 3:1. Над всички на "Сан Сиро" беше италианският национал Федерико Киеза, който блесна с две попадения. Едно добави и американската резерва Уестън Макени.

Наполи загуби от Специя с 1:2 в Серия "А"

Наполи с неочаквана издънка на стадион "Диего Марадона"

Селекцията на Гатузо беше победена от Специя

Домакините бяха равностойни на "Старата госпожа" само през първата част, когато Калабрия беше вкарал за 1:1. По този начин торинци съкратиха изоставането си на върха до седем точки, като дори имат и мач пасив.

Снимка 512614

Източник: EPA/БГНЕС

Първата загуба през сезона няма да свали Милан от лидерското място, като щастливото събитие за "росонерите" от днес е поражението на Интер, който остава на точка зад тях заради грешката срещу Сампдория (1:2).

Милан - Ювентус 1:3 (Развой на срещата по минути)

Важен успех за "Старата госпожа"

Ювентус даде заявка, че ще търси победата в този мач още с началните си действия на "Сан Сиро". В 180-ата секунда Фработа напредна по фланга, след което моментално комбинира с Пауло Дибала. Аржентинецът можеше да отправи и по-добър удар, ала топката първо срещна тялото на Кяер, а после бе лесно уловена от Донарума.

Отговорът на лидера в шампионата не закъсня. Милан изпълни заучен корнер на къса дистанция, което позволи на Хауге да шутира силно по земя. Късметът за Шчесни тук беше, че топката бе спряна от добре позиционирания му колега Бентанкур.

Сампдория победи Интер с 2:1 в двубой от Серия "А"

Интер се сгромоляса в неподходящ момент, "нерадзурите" бяха разплакани от бивши свои футболисти

Сампдория надви селекцията на Конте с 2:1

И както миг преди това уругваецът Бентанкур беше герой за своите, в следващата атака той допусна груба грешка, дала чудесен шанс за стрелба на Кастайехо. Стражът на Ювентус беше на мястото си и осъществи спасяване.

Снимка 512623

Ювентус беше изключително близо до това да открие резултата в 14-ата минута. "Старата госпожа" изпълни корнер, който отбраната на съперника не изчисти по най-добрия начин. Кълбото дълго време беше изчиствано и връщано в полето на Милан. В крайна сметка, топката падна на волето на Феде Киеза, който със зверски шут намери сглобката на вратата.

Прошка за домакините нямаше в следващата атака, когато Юве заслужено стигна до лидерството. Феде Киеза и Пауло Дибала сътвориха божествена комбинация, специалното при която беше пасът с пета на аржентинеца, извел колегата му с №22 сам срещу Донарума. Последва него плътен диагонален шут, който остави без адекватна намеса звездния вратар на "росонерите".

Селекцията на Стефано Пиоли затрудняваше максимално първенеца на Италия с дълбока преса. Проблем при изнасянето на топката, позволи на Рафаел Леао да отправя страховит изстрел, който за жалост на португалеца не намери целта.

Снимка 512633

Определено миговете след първия гол, бяха доста тежки за торинци. Юве страдаше и в 27-ата минута, когато Шчесни трябваше да се намеса решително при изстрел в близкия му ъгъл от страна на Рафаел Леао.

Рома и Лацио с важни победи в 16-ия кръг на Серия "А"

Римските грандове се справиха съответно с Кротоне и Фиорентина

Мрежата на "Старата госпожа" остана непокътната и в 35-ата минута. В рамките на 60 секунди, полският вратар на "зебрите" реагира майсторски при "опит" за автогол на негов съотборник, а след това улови и добре насочен изстрел по земя на Хакан Чалханоглу.

Хората на Андреа Пирло капитулираха пет минути преди паузата, когато паритетът беше възстановен. Поредната атака на Милан този път даде ефект. Рафаел Леао напредна с топка в крака, след което пусна към дъгата за непокрития Калабрия. Юношата на домакините отправи изключително акуратен изстрел, който намери горния ляв ъгъл на Шчесни. Футболистите на Ювентус горещо желаеха голът да бъде отменен заради това, че при зараждането на атаката, Хакан Чалханоглу според тях бе нарушил правилата срещу Адриен Рабио.

Снимка 512636

Дербито се "събуди" едва към 55-ата минута. Тогава Аарън Рамзи донякъде се възползва от неориентирана намеса на Кастайехо и намери коридор за стрелба. Опитът на уелсеца обаче срещна външната част на миланската мрежа.

Определено, това беше вечерта на Федерико Киеза! Италианският национал блесна за втори път на "Сан Сиро" в 61-ата минута. Тогава нападателят получи подаване вдясно, Тео Ернандес не успя да скъси навреме дистанцията си спрямо съперника, а това даде цялото време на света за Феде да насочи максимално добре в далечния ъгъл на Донарума!

Въпреки, че правеше тих мач, Кристиано Роналдо можеше да дари свой съотборник с голова асистенция. Той пусна пас за милиони към пробиващия от центъра Макени. Американската резерва навлезе мощно в полето на Милан, но в крайна сметка ударът му бе спасен от Донарума.

Интригата в Милано официално приключи с настъпването на 76-ата минута. Появилият се като резерва Деян Кулушевски направи страхотен пробив, който завърши с пас пред вратарското поле за Макени. Този път американецът беше далеч по-концентриран и от няколко метра покачи до 1:3 за "Старата госпожа".

Снимка 512635

До края Чалханоглу пропиля удобни положения за "росонерите", като по този начин те инкасираха първа загуба през този сезон.