Каляри и Беневенто откриха 16-ия кръг в италианската Серия "А". Гостите от Кампания спечелиха с 2:1, като успяха да направят пълен обрат в края на първото полувреме. Това беше първи мач за отбора от остров Сардиния на завърналия се Раджа Наинголан.

Домакините излязоха напред в 20-ата минута. Разван Марин центрира от корнер отдясно. Леонардо Паволети продължи с глава и Жоао Педро вкара отблизо за 1:0.

Отборът на Беневенто достигна до обрат в рамките на 3 минути в края на първото полувреме. Паскуале Скиатарела центрира от фаул и бившият играч на Каляри Марко Сау от воле възстанови равенството - 1:1.

Второто попадение за гостите отново дойде след фаул. Роберто Инсиние центрира и Алесандро Туя направи пълния обрат след удар с глава в 44-ата минута - 1:2.

Снимка 512525

След почивката играчите на Каляри опитаха да осъществят натиск, но Филипо Инзаги беше подредил отлично своите футболисти, които не допускаха опасности пред вратата си.

В 86-ата минута Нахитан Надес от Каляри направи страхотна глупост. Той направи груб фаул и си позволи нецензурен език към рефера Еуженио Абатиста и получи директен червен картон.

След тази победа новакът Беневенто запази десетата си позиция, но вече има 21 точки от 16 мача.

Каляри остана на 15-а позиция с 14 точки и положението на Еузебио ди Франческо става все по-нестабилно.

Днес ще се изиграе пълният 16-и кръг в италианската Серия "А"