16-ият кръг в италианската Серия "А" се оказа сполучлив за столичните грандове Рома и Лацио. Двата тима постигнаха важни победи, които стабилизират позициите им в горната част на таблицата.

Далеч по-оптимистична е ситуацията при "джалоросите", които са под №3 в класирането, след като се справиха с последния Кротоне. "Вълците" бяха без своя наставник Пауло Фонсека, който по-рано днес бе диагностициран с коронавирус.

Коронавирусът удари и Милан!

Анте Ребич и Раде Крунич пропускат големия мач с Ювентус

Отсъствието му обаче не се оказа фатално, а Рома подсигури своя триумф още до почивката, когато вече водеше с 0:3. С две попадения изпъкна дошлият под наем от Реал (Мадрид) - Борха Майорал. Веднъж от дузпа се разписа и арменецът Мхитарян. До края Кротоне намери сили единствено да се поздрави с почетно попадение, дело на Големич в 71-ата минута.

Снимка 512568

Източник: EPA/БГНЕС

Лацио се завърна на победния път в Калчото, след като у дома надви с 2:1 надигащия леко глава тим на Фиорентина. Момчетата на Симоне Индзаги си набавиха ранен аванс в шестата минута, когато точен бе еквадорецът Кайседо.

В 26-ата минута Чиро Имобиле беше разочарован от решението на ВАР, което отмени негов гол заради засада. Е, фамозният голмайстор на "бианкочелестите" все пак стигна до редовно попадение, но чак четвърт час преди последния съдийски сигнал. Точният му изстрел се оказа изключително важен, а до края Виола стигна до връщането на само един гол, когато младият сърбин Влахович бе точен от дузпа в 88-ата минута.

Снимка 512569

Лацио се изкачва до осмото място във временното класиране с 25 точки. Фиорентина е на 15-ата позиция с десет по-малко.

Беневенто обърна Каляри като гост при завръщането на Раджа Наинголан

Срещата се реши в края на първото полувреме

КРОТОНЕ - РОМА 1:3

0:1 Майорал (8"), 0:2 Майорал (29"), 0:3 Мхитарян - дузпа (35"), 1:3 Големич (71")

ЛАЦИО - ФИОРЕНТИНА 2:1

1:0 Кайседо (6"), 1:1 Имобиле (75"), 2:1 Влахович-дузпа (88")