Интер претърпя втората си загуба от началото на сезона. В навечерието на директния сблъсък за титлата между Милан и Ювентус, "нерадзурите" се провалиха в стремежа си да притиснат максимално своите големи конкуренти. Те се сгромолясаха на "Луиджи Ферарис", падайки с 1:2 от Сампдория.

Грандът губеше с 0:2 още до почивката, когато беше съкрушен от своите бивши играчи Кандрева и Балде Кейта. След паузата, попадението на Стефан де Врий не се оказа достатъчно. Дузпа за гостите пропусна Алексис Санчес, а страхотен мач за победителите изигра техният вратар Емилио Аудеро.

Рома и Лацио с важни победи в 16-ия кръг на Серия "А"

Римските грандове се справиха съответно с Кротоне и Фиорентина

Срещата можеше да стартира по чудесен начин за "нерадзурите", които получиха шанс да изпълнят дузпа още в 12-ата минута. В отсъствието на Ромелу Лукаку, отговорната задача да изпълнява наказателния удар имаше заместникът му Алексис Санчес. Чилиецът обаче не издържа на напрежението и Аудеро отрази по чудесен начин. Но това не бе всичко от юношата на Ювентус, който секунди след това спаси и опита за добавка на Ашли Йънг.

Снимка 512571

Източник: EPA/БГНЕС

В 23-ата минута събитията се обърнаха и дузпа бе свирена за Сампдория. Николо Барела игра с ръка в собственото си наказателно поле и след преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията Паоло Валери посочи бялата точка. Антонио Кандрева прати Ханданович в обратния ъгъл и дари "моряците" с преднина.

Малко преди паузата, още един бивш играч на Интер разплака "нерадзурите". Младият датчанин Дамсгаард сътвори страхотен пробив по фланга, който завърши с пас за Балде Кейта, като сенегалецът нямаше как да сбърка от няколко метра.

Интеристите повярваха в обрата, след като в 65-ата минута изоставането им стана само един гол. Стефан де Врий скочи най-високо при центриране от корнер и беше безпощаден с глава.

Снимка 512573

До края Антонио Конте пусна в игра и Ромелу Лукаку. Белгиецът можеше да осигури точката за своя тим, но насочването му с глава беше брилянтно спасено от Аудеро. Бившият младежки национал на Италия отчая с намеси и другия звезден нападател на гостите - Лаутаро Мартинес.

Беневенто обърна Каляри като гост при завръщането на Раджа Наинголан

Срещата се реши в края на първото полувреме

В следващия кръг на Интер предстои трудно гостуване на Рома. Сампдория гостува на новаците от Специя.

САМПДОРИЯ - ИНТЕР 2:1

1:0 Кандрева-дузпа (23"), 2:0 Кейта (38"), 2:1 Де Врий (65")