Отборът на Ювентус направи поредната си крачка към трето поредно Скудето. Преди броени минути, селекцията на Антонио Конте се наложи трудно над опашкаря Болоня с минималното 1:0. „Бианконерите" пропиляха редица възможности за гол, но все пак при една от тях По Погба бе безмилостен и с мощен изстрел спечели трите точки за своя тим.

След 29-тия си успех за сезона, торинци събраха актив от 90 пункта, докато днешният им опонент остава в опасната зона.

Нов успех на „бианконерите" щеше да бъде сериозна крачка към спечелването на Скудетото. Трите точки бяха задължителни и за гостите, които водеха люта борба за запазването на своя елитен статут. Антонио Конте даваше почивка на две от звездите си Карлос Тевес и Артуро Видал, с оглед предстоящия много важен мач с Бенфика от Лига Европа. Леонардо Бонучи пък изтърпяваше наказание, което отвори шанс за изява на друг италиански национал-Анджело Огбона. След добрия си мач срещу Удинезе, атаката на торинци се водеше от „атомната мравка" Себастиан Джовинко.

Гостите от Болоня имаха сериозен проблем със състава си, като срещата пропускаха Коне, Крхин, Креспо и Дела Рока. Така всички надежди бяха свързани със самотника в предни позиции-Джонатан Кристалдо.

Очаквано, двубоят започна с пълна доминация от страна на домакините. Първите по-опасни възможности се откриха пред Пол Погба, който на два пъти не успя да прониже Джанлука Курчи. Малко след това, юношата на Рома действа решително и при изстрел от пряк свободен удар на Андреа Пирло.

До края на полувремето, отборът на Ювентус достигна до още няколко изгодни ситуаци, но Джовинко  така и не зарадва тифозите с гол. Изненадата можеше да бъде пълна в 42-ата минута, когато тупалка на Джонатан Кристалдо профуча опасно близо покрай вратата на Буфон.

Втората част продължи в същото русло, като Анджело Огбона пропиля добър шанс след изстрел с глава. „Бианконерите" пожелаха и дузпа след още няколко минути, но Пауло Джакомели остана безмълвен. Гостите от Болоня се бяха прибрали дълбоко в своята половина, очаквайки шанс за контраатака.

Мъките торински приключиха в 63-ата минута, след като Пол Погба най-накрая успя да отбележи. Френският национал получи топката малко преди наказателното поле и с плътен удар в долния десен ъгъл матира Курчи за 1:0.

Малко след това, Маурисио Исла направи страхотен пробив, който завърши със стойностен шут. Чилиецът обаче нямаше шанс пред гола и стражът на Болоня изби над горната греда.

До края на срещата „бианконерите" умело задържаха преднината си и така се поздравиха с поредния си успех в италианския шампионат.

ЮВЕНТУС-БОЛОНЯ 1:0

1:0 Погба (63')

СТАДИОН: „Ювентус стейдиъм"

СЪДИЯ: Пауло Джакомели

ЮВЕНТУС: Буфон, Киелини, Огбона, Брадзали, Погба, Маркизио, Пирло, Асамоа, Исла, Джовинко, Йоренте (резерви: Сторари, Рубиньо, Касерес, Пелузо, Пепе, Падоин, Видал, Вучинич, Тевес, Освалдо, Куалярела)

БОЛОНЯ: Курчи, Морлео, Антонсон, Сьоренсен, Граикс, Черубин, Фриберг, Христодополус, Ибсон, Пациенца, Кристалдо (резерви: Малаголи, Стоянович, Мантовани, Чех, Лакасал, Перес, Бианки, Москардели, Акуафреска, Папони)