Ювентус продължава с уверени стъпки по пътя към титлата. „Бианконерите" биха с 2:1 у дома третия в класирането Удинезе и добавиха нови три важни точки към актива си. Вой вече възлиза на 44 пункта с 4 повече от втория Милан. „Росонерите" обаче са с мач по-малко.

Торинци започнаха добре на тежкия терен и създадоха няколко много опасни положения пред вратата на „фриуланите". Матри, Лихтщайнер и Киели бяха близо до гол, но или стреляха неточно,или Ханданович с чудесни намеси предотвратяваше попадението.

Логичното все пак се случи малко преди почивката. Куалярела стреля, вратарят на Удинезе отново изби, но право в краката на Матри, който вече нямаше как да сбърка - 1:0.

Гостите обаче започнаха силно втората част и Ди Натале пропусна ранен шанс да изравни.

Нямаше обаче какво да спаси вратата на рожденика Буфон в 56-ата минута. Гостите хванаха Юве на контра, Маурисио Исла напредна и намери резервата Антонио Флоро Флорес, той си топката, нагласи я и с неспасяем удар матира Буфон.

Юве обаче показа шампионски манталитет и бързо отвърна на удара. Само 5 мин. по-късно Макризио намери Матри в пеналта и нападателят успя, падайки, да насочи топката в долния ъгъл на вратата за 2:1.

В последните 20-ина минути „фриуланите"натиснаха в търсене на изравнителен гол, до който обаче така и не успяха да се доберат и ще трябва да си заминат за вкъщи с празни ръце.

ЮВЕНТУС - УДИНЕЗЕ 2:1

1:0 Матри (42')
1:1 Флоро Флорес (56')
2:1 Матри (62')

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер (83 Де Челие), Видал, Пирло, Джакерини, Естигарибия (64 Пепе), Куалиарела (61 Маркизио), Матри

УДИНЕЗЕ: Ханданович, Феронети, Данило, Домици (73 Батокио), Баста, Исла (85 Перейра), Фернандес, Армеро, Паскуале, Абди (46 Флоро Флорес), Ди Натале