Рома нанесе тежко поражение на Интер в едно от дербитата на 22-иия кръг на Серия „А". „Вълците" смазаха своя съперник с 4:0, като на практика победителят стана ясен още в 50-ата минута, когато падна третото попадение за столичани. Интер вече има допуснати цели 8 гола в последните си 2 срещи. В миналия кръг тимът на Клаудио Раниери завърши 4:4 с Палермо.

Римляните владееха повече топката през почти целия мач, докато „нерадзурите" залагаха предимно на контраатаки.

Домакините поведоха още в 13-ата мин, когато Жуан засече с глава центриране от корнер.

Рома продължи с по-добрата си игра и резултатът не закъсня. Фабио Борини удвои малко преди края на първата част, след като получи отличен пас от Пянич, елиминира Самуел и прониза вратата на Сезар.

Интригата в двубоя на практика приключи малко след почивката. Точен отново бе Борини, който получи извеждащо подаване от Жуан, което го остави очи в очи със Сезар.

Крайното 4:0 бе оформено от Боян Къркич минута преди края.

След тази победа Рома остава на шестото място, но вече е само на 2 точки от претия в подреждането Интер.

Рома - Интер 4:0

1:0 Жуан (13')
2:0 Борини (41')
3:0 Борини (49')
4:0 Боян (89')

Рома: Стекеленбург, Жуан, Хайнце, Тадеи, Хосе Анхел, Гаго (Симплисио - 71), Де Роси, Пянич, Тоти, Ламела (Боян - 73), Борини

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Самуел (Кордоба - 46), Майкон (Фараони - 67), Нагатомо, Санети, Камбиасо, Паломбо, Оби, Милито, Пацини (Поли - 46)