Лидерът в Серия "А" Интер  разгроми с 4:0 Аталанта в отложения мач между двата тима от 21-вия кръг. "Нерадзурите" записаха осма поредна победа в първенството и 11-та във всички турнири. Това бе четвърти пореден шампионатен мач, в който възпитаниците на Симоне Индзаги бележат поне четири гола. Матео Дармиан в 26-ата, Лаутаро Мартинес в 45-ата, Федерико Димарко в 54-тата и Давиде Фратези в 72-рата минута бяха точни за успеха на домакините на "Сан Сиро". С тази победа пък Интер до голяма степен уби интригата в битката за Скудетото, като вече има преднина от 12 точки пред преследвача си Ювентус.

Домакините излязоха с Лаутаро Мартинес и Марко Арнаутович в предни позиции. Хенрих Мхитарян, Николо Барела и Кристиян Аслани пък ще действаха в средата на терена, а Федерико Димарко и Матео Дармиан бяха на двете крила.

Гостите пък бяха избрали да стартират мача с Шарл де Кетеларе и Алексей Миранчук в атака и Тюн Копмайнерс зад гърба им. Марио Пашалич и Едерсон бяха двойката опорни халфове, а Давиде Дзапакоста и Ханс Хатебур действаха на крилата.

Бергамаските можеха да открият резултата в 11-ата минута. Всъщност Шарл де Кетеларе прати топката в мрежата на Ян Зомер, но голът не бе зачетен, тъй като в хода на атаката топката се отклони от ръката на Алексей Миранчук и реферът прецени, че това е нарушение на правилата.

В 16-ата минута гостите имаха нов шанс за гол. Димарко изчисти лошо топката при едно центриране и я прати в краката на Миранчук, който стреля от движение, но над вратата.

Интер пък отговори с атака отляво, завършила с далечен удар на Аслани, но покрай вратата.

В 19-ата минута и "нерадзурите" отбелязаха гол, след като Николо Барела бе изведен зад защитата, финтира вратаря и прати топката в мрежата, но и това попадение не бе зачетено, тъй като халфът бе в засада.

Натискът на домакините се засилваше и в 25-ата минута Лаутаро Мартинес бе изведен на добра позиция, но не уцели вратата.

Само минута по-късно обаче резултатът бе открит. Лаутаро с хитър пас изведе Хенрик Мхитарян зад защитата, вратарят Карнезеки излезе да пресрещне арменеца, но вместо да улови топката само я изби в краката на Матео Дармиан, който я прати в опразнената врата за 1:0.

В 29-ата минута защитникът можеше да удвои преднината на своя тим. Той получи перфектан пас, с който излезе очи в очи с вратаря на съперника, но стреля право в тялото му.

В 40-ата минута късметът бе на страната на гостите, след като шут на Лаутаро Мартинес се отби от напречната греда

В добавеното време на първото полувреме резултатът бе удвоен. Лаутаро Мартинес получи пред наказателното поле, финтира защитник и с мощен удар заби неспасяемо топката във вратата за 2:0.

И втората част започна с голяма възможност за Интер. Още в 47-ата минута Федерико Димарко бе изведен на добра позиция, но ударът му бе спасен от вратаря.

В 51-вата минута ВАР се намеси и дълго разглежда ситуация за игра с ръка на Ханс Хатебур в наказателното поле. В крайна сметка и реферът бе привикана да прецени сам положението и той отсъди дузпа. Лаутаро Мартинес изпълни наказателния удар, но Карнезеки спаси, Федерико Димарко обаче бе достатъчно съобразителен да притича и да довкара отбитата топка за 3:0.

Головото шоу продължи в 72-рата минута, а името си сред голмайсторите записа и Давиде Фратези. Той се разписа с глава след центриране от фаул на Алексис Санчес.

В добавеното време Аугусто отправи нещо средно между центриране и удар и топката мина опасно близо над напречната греда.

В ответната атака и Аталанта имаше нелош шанс, но Бакер от добра позиция прати топката встрани от целта.

След тази победа Интер събра актив от 69 точки и е убедителен лидер в класирането. Аталанта пък пропусна да се завърне в топ 4 и остава на 5-ото място с 46 точки.

Лече - Интер 0:4 в мач от Серия "А"